Produkty

OLEJ Z CZARNEGO KMINU 200 ml


OLEJ Z CZARNEGO KMINU, 200 ml (suplement diety)Olej z nasion czarnego kminu (czarnuszki) znany jest w orientalnej medycynie już od tysiącleci, a jego skuteczność jest wynikiem szerokiego spektrum działania na organizm. Czarny kmin pochodzi z Egiptu, gdzie zwany jest złotem faraonów. Głównym składnikiem oleju są nienasycone kwasy tłuszczowe, które pełnią rolę budulca w naszym organizmie i odgrywają niezwykle ważną rolę przy wytwarzaniu tzw. prostaglandyn - substancji podobnych do hormonów, sterujących m.in.: systemem hormonalnym, systemem nerwowym i systemem odpornościowym.

Oprócz wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, olej z czarnego kminu zawiera olejki eteryczne (np. nigellon) i fitosterole. Fitosterole to bioaktywne roślinne hormony obdarzone niezwykłą cechą - ograniczają bowiem wchłanianie cholesterolu w przewodzie pokarmowym, jak również zmniejszają jego wytwarzanie przez wątrobę i nasilają wydalanie.Olej jest tłoczony na zimno.Działanie wewnętrzne:- wpływa na prawidłowe czynności trawienne- wpływa na świeży oddech- wzmacnia prawidłowe reakcje obronne organizmuPreparat można stosować również zewnętrznie:

- do masażu obolałych pleców i zwiotczałych mięśni;

- u dzieci (po rozrzedzeniu odpowiednim olejkiem w stosunku 1:5) do masażu brzuszka przy wzdęciach;

- pielęgnacji skóry

Składniki: czarny kmin ( olej z nasion) 1ml, kminek zwyczajny 0,2ml, olej z oliwki 8,8 ml w 10ml preparatu. Substancje dodatkowe: witamina E - alfa - tokoferol (antyoksydant).Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 - 2 małych łyżeczek na dobę.

Nie stosować u dzieci. Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowe, chronić przed światłem. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Po otwarciu spożyć przed upływem jednego miesiącaProducent:Virde spol s r.o. Stemlovec 10 Holasovice, Czeska RepublikaDystrybutor:Virde Polska Sp. z o.o, ul. Wolności 124, 41-500 Chorzów.