1. Zakres działalności:

1.1. Sklep internetowy działający pod adresem www.virde.pl (poprzednio www.sklep.virde.pl) prowadzony jest przez firmę Virde Polska Sp. z o.o, ul. Wolności 124, 41-500 Chorzów,  NIP: 633-21-28-472, Regon 240149503.  Numer KRS 0000243003 wpisana do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy KRS. Wysokość kapitału zakładowego 225 500zł.
1.2. Przedmiotami transakcji są produkty wymienione w ofercie, przedstawione na stronie sklepu internetowego w chwili składania zamówienia.
1.3. Złożenie zamówienia za pośrednictwem witryny sklepu www.virde.pl jest równoznaczne z zawarciem umowy zakupu pomiędzy Sprzedającym a Klientem.
1.4. Przedstawiona oferta obowiązuje na terenie Polski.
1.5. Realizację zamówień zagranicznych, a w szczególności koszty wysyłki należy uprzednio uzgodnić telefonicznie tel. 0048 32 700 12 34 bądź mailem sklep@virde.pl.

2. Składanie zamówień:

2.1. Zamówienia przyjmowane są przez stronę sklepu www.virde.pl. Po złożeniu zamówienia klient dostaje e-mailem informację o jego otrzymaniu przez sklep.
2.2. Zamówienia przyjmujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

3. Realizacja zamówień:

3.1. Zamówienia są realizowane w dni robocze od poniedziałku do piątku wyłącznie w godzinach od 7.00 do 15.00.
3.2. Przyjęcie zamówienia do realizacji rozpoczyna się: w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze towaru (za pobraniem kurierem lub osobiście w sklepie stacjonarnym) – po otrzymaniu zamówienia. W przypadku zamówień płatnych przelewem – w chwili odnotowania wpływu należności na wskazane konto.
3.3. Klient ma prawo anulowania zamówienia lub zmiany danych umieszczonych na fakturze (wystawiana na życzenie Klienta) od chwili złożenia zamówienia do chwili wystawienia faktury. Klient może to uczynić e-mailem przedstawiając dane które będą zmieniane. Po ich potwierdzeniu zamówienie zostanie zmienione lub anulowane.
3.4. Towary prezentowane w ofercie są dostępne na magazynie sklepu bądź w niektórych przypadkach u dostawcy sklepu. W przypadku czasowej niedostępności towarów będących przedmiotem zamówienia, Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (realizacja częściowa, przedłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
3.5. Wysyłka towaru jest realizowana codziennie (dni robocze). Zamówienia napływające w soboty, niedziele i dni wolne są przyjmowane do realizacji w pierwszy dzień roboczy.
3.6. Na okres oczekiwania na przesyłkę składa się suma czasu przygotowania przesyłki (do 24 godzin) i czasu dostawy: w zależności od opcji podajemy – kurier maksymalnie 1 dzień, paczkomaty – maksymalnie 2 dni.

4. Promocje i rabaty:

4.1. Sklep zastrzega sobie prawo do przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych.
4.2. W promocjach dostępna jest ograniczona ilość towarów, a realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania zapasu towarów objętych promocją.
4.3. Sklep zastrzega sobie prawo do przyznawania rabatów okolicznościowych, uznaniowych i lojalnościowych w formie kuponów rabatowych. Informacje o rabatach są publikowane na stronie sklepu i/lub podawane w korespondencji z Klientem.
4.4. Warunkiem skorzystania z rabatów jest wykonanie zakupów wraz z rejestracją Klienta w sklepie www.sklep.virde.pl. Kupony rabatowe nie są wysyłane Klientom nie zarejestrowanym lub wykonującym zakupy w innych systemach transakcyjnych.

5. Ceny i płatności:

5.1. Ceny produktów znajdujących się w ofercie podawane są w polskich złotych. Wszystkie ceny są cenami brutto czyli zawierają podatek VAT.
5.2. Cena podana w chwili złożenia zamówienia jest wiążąca dla Klienta i Sprzedającego.
5.3. Sklep zastrzega sobie prawo do zmian cen towarów, wprowadzania nowych towarów do oferty oraz usuwania towarów z oferty.
5.4. Dostępne są następujące metody płatności: gotówką przy odbiorze paczki, odbiór osobisty, przedpłata na konto, obsługujemy również płatności kartami płatniczymi za pomocą imoje, przelewy natychmiastowe (imoje), BLIK (imoje).
5.5. Płatność jest realizowana w sposób wybrany przez Klienta.

6. Paragon i faktury VAT:

6.1. Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon imienny lub na wyraźne życzenie Klienta faktura VAT.
6.2. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez Klienta towary są gotowe do wysyłki.

7. Dostawa towaru:

7.1. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób. Do wyboru: osobisty odbiór towaru, wysyłka firmą kurierską Siódemka lub Paczkomaty InPost.
7.2. Koszty wysyłki wyszczególnione są w formularzu finalizacji zamówienia.
7.3. Koszt wysyłki zawiera także koszt materiałów do pakowania (w sposób przyjęty u Sprzedającego) oraz podatek VAT.
7.4. Koszt wysyłki jest wliczany do ogólnej ceny zamówionego towaru.

8. Gwarancja:

8.1. Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie sklepu są fabrycznie nowe i są objęte pełną gwarancją producenta.

9. Reklamacje

9.1. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient znajdzie w nim wady jakościowe powinien odesłać wadliwy towar na adres sklepu: Virde Polska Sp. z o.o, ul. Wolności 124, 41-500 Chorzów.
9.2. Aby reklamacja została rozpatrzona, załączony do przesyłki wniosek reklamacyjny musi zawierać pełne dane teleadresowe Klienta, informację o powodzie reklamacji oraz numer konta bankowego, na które ma zostać przelany ewentualny zwrot należności.
9.3. Sklep nie przyjmuje przesyłek wysyłanych za pobraniem.
9.4. Sklep dokonuje zwrotu należności po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji w terminie do 7 dni roboczych.
9.5. Reklamacje są rozpatrywane najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych od ich wpłynięcia.
9.6. Towar wadliwy (reklamowany) zostanie wymieniony na inny pozbawiony wad. W przypadku braku takiej możliwości (np. wyczerpanie stanów magazynowych) Klient otrzyma zwrot równowartości ceny produktu lub możliwość zamiany na inny produkt.
9.7. Przedsiębiorcy dokonujących zakupów w celach niezwiązanych z prowadzoną działalnością ma prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Procedura reklamacyjna uwzględnia uprawnienia dotyczące rękojmi przysługujące przedsiębiorcy dokonującego zakupów w celach niezwiązanych z prowadzoną działalnością.

10. Zwroty:

10.1. Klient może odstąpić od umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty otrzymania zamówionego towaru wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość – patrz Art.7 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.)
10.2. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany wraz z paragonem zakupu/fakturą VAT bądź innym dokumentem potwierdzającym zakup np. wyciąg z konta bankowego. Zwracany produkt nie może nosić znamion uszkodzeń mechanicznych oraz nie może być używany.
10.3. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa odstąpienia od umowy należy odesłać towar na własny koszt na adres sklepu Virde Polska Sp. z o.o, ul. Wolności 124, 41-500 Chorzów. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy, pełne dane teleadresowe Klienta oraz numer konta, na które sklep ma zwrócić równowartość należności za towar.
10.4. W ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki następuje sprawdzenie zwracanego produktu. Jeżeli towar spełnia w/w wymagania zostaje wystawiona faktura korygująca. Oryginał i kopia zostają wysłane do klienta listem priorytetowym. Klient powinien odesłać podpisaną kopię faktury korygującej na adres sklepu.
10.5. Zwrot kwoty stanowiącej równowartość za zwracany towar nastąpi w terminie do 7 dni roboczych od momentu otrzymania podpisanej przez Klienta faktury korygującej na konto bankowe wskazane przez Klienta.

11. Ochrona danych osobowych, bezpieczeństwo zakupów:

11.1. Administratorem danych osobowych osób korzystających ze strony www.sklep.virde.pl, w tym Kupujących i Użytkowników, jest Virde Polska spółka z o.o. z siedzibą przy ul. Wolności 124, 41-500 Chorzów wpisana do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS 0000243003, NIP: 633-21-28-472; REGON 240149503 („Administrator”).
11.2. Administrator przetwarza dane osobowe zgodnie z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „RODO”).
11.3. Szczegóły odnośnie danych osobowych zawarte są w polityce prywatności.